11 Nov

Špecifikácie dnešných moderných obývačiek

V dnešných moderných bytových priestoroch sa dizajnérským kúskom otvára skutočne široké pole pôsobnosti. Keďže v minulosti hlavne v našich postkomunistických krajinách vyzerali všetky domácnosti veľmi podobne , čo bolo spôsobené veľmi úzkym výberom možností, dnes máme možnosti toho, ako bude naša domácnosť vyzerať v podstate neobmedzené. Často sa dnes ľudia rozhodujú napríklad pre nábytok na mieru, čo samo o sebe dodáva domácnostiam nový osobitý rozmer.

Čo sa týka samotného usporiadania bytu, moderné interiérové trendy naň ponúkajú úplne nový pohľad. Častý trend v posledných rokov spočíva v otvorených priestoroch. Napríklad obývacia časť často  zahŕňa kuchynskú linku a jedálenský stôl, pracovňu, študovňu, detský kútik alebo dokonca aj praktické miesto na odkladanie športového  kočíka. Táto časť domácnosti je dnes jednoducho plynulá, neustále sa mení a rozvíja. Flexibilne sa prispôsobuje momentálnym potrebám rodín, párov či jednotlivcov.

Čo sa týka dizajnu samotného, veľmi obľúbenými sa stali svetlé miestnosti. Práve z toho dôvodu dosahujú svoju najväčšiu popularitu veľké okná, často na veľkosť celej steny. Vďaka nim môže svetlo prirodzene zaplaviť dané prostredie. Táto svetlosť je zdôrazňovaná vhodnými dlaždičkami. Dlaždičky mávajú odtiene porcelánovej kameniny. Sú vyberané tak, aby obnovovali teplo drevených povrchov. Tu sa dostávame k drevu, ktoré tiež zažíva svoj vrchol v interiérovom dizajne. 

Celkovo je dnes veľmi obľúbené to, aby všetky povrchy mali svetlo-farebný odtieň. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať nezáživné, týchto odtieňov je nekonečne veľa, od hustej bielej až po živú bielu.

Tiež je možné vsadiť na klasickú bielu. V tomto prípade sa priestor stáva akýmsi brilantnejším a kompaktnejším. Často ho potom dopĺňa svetlé ale aj tmavé drevo.

Celkovo je dôležitý zmysel pre kompaktnosť, ktorý dodáva celému priestoru istú estetickú stabilitu. Rovnako sa kladie dôraz na pohodlie spojené s funkčnosťou, v čom sa odráža to, ako sa naše životné štýly odrážajú aj v popularite interiérových štýlov.