01 Apr

Netradičný teambuilding počas veľkonočných sviatkov

Zažili ste už niekedy teambuilding počas veľkonočných sviatkov? Je to síce nezvyčajná doba, doba v ktorej sa väčšina ľudí chce venovať svojím blízkym, rodine a tráviť s nimi vzácne chvíľky pokoja, sedieť na záhrade na svojom ratanovom nábytku. Zároveň je to aj doba voľna, ktorá sa dá využiť aj na bonusové pracovné účely. Ak je vaša práca, zároveň aj vaším koníčkom, svojich kolegov máte radi a radi s nimi trávite čas, prečo neutužiť svoje vzťahy takou bonusovou veľkonočnou lyžovačkou v alpách. Ešte navyše, ak vám to preplatí zamestnávateľ. Tomu sa hovorí práca snov.

Presne taký veľkonočný teambuilding ala lyžovačka v alpách, som zažil tento rok. Neskutočne sme si to celé užili. Úžasné svahy, parádny sneh, príjemné služby, skvelé jedlo a večerné posedenia. Utužovanie vzťahov ako sa patrí. Šéf sa o nás staral nadpriemerne. Vždy večer vytiahol kvalitné cigary a whiskey. To je teambuilding podľa môjho gusta a zamestnanecké benefity, ktoré za niečo stoja.

Moje prvé veľkonočné sviatky mimo rodinu a klasické tradície stáli za to. Ale o rok sa už zase teším na naše tradičné slovenské veľkonočné zvyky a tiež na naše špeciálne rodinné tradície, ako je starožitný drevený stolík, ktorý vždy krásne jarne vyzdobíme vlastnoručne omaľovanými vajíčkami, veľkonočné výlety do tatier a podobne. Veľkonočný teambuilding, ale rozhodne neľutujem. Bol to jeden nezvyčajný pracovný teambuilding, aký som zažil, a som zvedavý, či ešte niekedy niečo podobné v pracovnej sfére zažijem.

Myslím, že zamestnanecké benefity patria medzi veľmi dobré nástroje pracovnej filozofie smerom k zamestnancovi a ak sú naozaj kvalitné, môžu veľmi efektne nielen spríjemniť pracovnú dobu zamestnanca, ale zároveň pozitívne motivovať a tým zvýšiť jeho pracovné nasadenie.

Ak viete, že budete odmenení, psychologicky to skrátka u väčšiny prípadov funguje tak, že sa viac snažíte. Rovnako v pozitívnej pracovnej atmosfére sa pracuje veľmi príjemne. Oplatí sa to teda na obidve strany.