12 Jan

Moja vysnená dievčenská izba

girl room

Prednedávnom sa ma kamarát spýtal zaujímavú otázku? Vieš ako by vyzerala tvoja vysnená dievčenská izba?

Keď som bola v tomto veku, svoju izbu som zdieľala spolu s mojimi sestrami. Dvoma a staršími. Samozrejme bola to aj moja izba a mala som k nej kladný vzťah, ale nemôžem povedať, že by spĺňala moje vysnené predstavy a túžby. Chceli by ste vedieť aké to teda boli? Rada to s vami budem zdieľať, čítajte ďalej.                                                                              Takže, úplne najdôležitejšie pre mňa, ako pre dospievajúce dievča bolo, aby som mala SVOJU VLASTNÚ izbu. Priestor, ktorý by mi zaručil miesto, kde sa budem môcť schovať pred celým vonkajším svetom a mať možnosť ukryť sa vo svete, ktorý by bol iba môj , mohla by som si tam robiť čo chcela a platili by tam moje pravidlá.

Aké pravidlá? Také, aby vytvorili oázu pokoja, dobrej nálady a pohody. Zákaz kriku a negatívneho myslenia. Dôležitosť pozitívneho naladenia. Žiadne trúchlenie, na to by sme mali inú miestnosť. Počúvala by sa tam iba hudba, ktorá sa mi páči a tak veľmi silno ako by som chcela. Mohlo by sa jesť v posteli, na okne, na zemi. Všade.

A ako by som chcela, aby vyzerala? Podkrovná. Sama by som nadizajnovala ako bude vyzerať môj nábytok na mieru. Chcela by som tam hlavne krásny biely baldachýn okolo postele a veľké zrkadlo. Oblečenie by som mala na dlhých poličkách na stene a v otvorenom šatníku na vešiaky by boli kabáty, šaty a košele. Chcela by som tam starý gramofón a veľa platní. Steny by zdobili fotky a obrazy. Na jednej stene by boli citáty a moje vlastné kresby. A chcela by som tam tiež tvorivý stolík, kde by som vytvárala rôzne veci, šperky, doplnky, obrazy, hračky. A tiež kozmetický stolík, kde by bola moja domáci vyrobená bio kozmetika a jemné šminky.

Viete už, ako by vyzerala vaša vysnená dievčenská izba?