12 Apr

Láska hory prenáša

Lukáš a Miriam sa stretli na jednom meditačnom stretnutí v Bratislave. Miriam bývala v Bratislave a Lukáš bol z malého mestečka zo stredných Čiech. Bola to láska na prvý pohľad. Zamilovali sa do seba a prekážkou im nebol ani 350 kilometrový rozdiel ich bydliska. Ako a hovorí, láska skutočne hory prenáša.

Lukáš a Miriam sa navštevovali skoro každý víkend a vždy zažívali nejaké romantické dobrodružstvá. Po roku vzájomného navštevovania sa, prišiel čas na veľké rozhodnutie. Keďže im spolu bolo fantasticky, vedeli, že spolu chcú byť a že spolu chcú začať žiť. Miriam však v Bratislave trošku držala jej práca. Jej pracoviskom bola najlepšia online marketingová agentúra v okolí. Petr zas pracoval v rodinnej firme Kompresor, a časom ju mal po ocovi prevziať.

Po dlhom uvažovaní sa rozhodli, že vyskúšajú spoločný život v Čechách. Miriam dal výpoveď a za tri mesiace sa presťahovala.

Prvý rok bol ťažký, Miriam síce bola šťastná, že býva so svojou životnou láskou, ale to, čo jej chýbalo, bola rodina, priatelia, zázemie. Miriam strávila veľa bezsenných nocí, uvažovaním nad tým, či jej rozhodnutie bolo predsa len správne. Postupne však prišla na to, že to, aby sa malo v novom mieste dobre, záleží od toho, ako sa k tomu sama postaví a začala si vedome vytvárať nový radostný život v srdci stredných Čiech. Našla si dobrú prácu, začala chodiť na pilates a postupne si začala nachádzať nových priateľov. Dnes sú to 4 roky, čo v Čechách býva a musí povedať, že sa tu začína cítiť ako doma.

Postupne prišla na jednu vec, domov môže byť stále s Vami, nie je to len miesto, ktoré si niekedy vytvoríte. Ste to vy samy, bezpečie vo vašom vlastnou vnútornom priestore a presvedčenie, že sa môžete ako doma cítiť, kdekoľvek na svete, pretože máte samy seba.