08 Mar

Bezpečnostné opatrenia v byte s malým dieťatkom

safety

Narodenie malého dieťaťa je vždy veľkou vecou v živote človeka. Ovplyvní to viac oblastí ako si možno na začiatku myslíte. Samozrejme hlavne pozitívne, malé dieťa prinesie do vášho života veľa radosti a inšpirácie a neuveriteľné množstvo zaujímavých zážitkov. Na druhej strane je to veľká zmena v živote človeka preto nemôže byť nikto prekvapený ak to prinesie aj pár negatívnych pocitov alebo ťažkostí.

Jednou z veľkých zmien, ktorej nutnosť zo začiatku ani nepostrehnete je zariadenie v byte. Kým je vaše dieťatko v štádiu nelezúceho tvora, ktorý len papká a spinká nie je to potrebné. V okamihu kedy však začne liezť a objavovať svet tá pravá zábava len začína. Pre malé dieťa, ktoré objavuje svet je zaujímavé naozaj všetko a hlavne to, čo má v dohľade. V štádiu lezúceho tvora sú to teda hlavne najrôznejšie káble, kvety a všetko to, čo je na zemi. Prvá neodkladná záležitosť teda je vymyslieť nové umiestnenie káblov. Kvety stačí posunúť na vyššie miesto. Takisto je dôležité vyrobiť v byte zábrany, hlavne aby nemohli spadnúť zo schodov či z postele. Samozrejme všetko sa zmeniť nedá, preto medzi najdôležitejšie opatrenia patrí deti vychovávať mimo extrémov liberálneho štýlu a s ľahkosťou v duši si dovoliť dieťaťu isté veci zakázať a povedať mu „nesmieš“. Tento prístup by som považovala za to najbezpečnejšie opatrenie.

Keď je dieťa už väčšie, chodí a bez problémov sa dostane tam kam chce, je dôležité dostať z jeho dosahu veci, ktoré sú veľmi nebezpečné pre jeho zdravie. Patria tam všetky lieky, ostré predmety. Ak ste si zvykli odkladať na nízku poličku všetky potravinové doplnky výživy, ako je napríklad kremelina, nájdite im nové miesto na nejakej vyššej poličke.

Nie všetko patrí medzi kreatívne hračky aj keď deti so svojou neobmedzenou fantáziou dokážu urobiť hračku zo všetkého.